Per. Eki 24th, 2019

BTC Türk

Bitcoin ve geleneksel ekonomi normları ve yatırım araçlarına yakından bakış.

Bitcoin Nasıl Alınır ? Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

2 min read

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Dijital sanal para olan Bitcoin 2009 yılında ilk çıktığı zamanlarda 0,01 dolar ile başlamıştı. 2019 Ocak ayı içerisinde 3.500 dolar civarında seyrediyor. Fiyatların kısa zaman dilim içerisinde iki katı veya üç katına çıktığını gören insanlar, Bitcoin’e nasıl yatırım yapacaklarını araştırıyor. Bitcoin’e yatırım yapmak çok zor değildir. Dijital sanal parayı satın alma işlemleri her geçen gün giderek yaygın hale gelmeye de devam ediyor.

Bitcoin’e Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bitcoin işlemini başlatmadan önce, ne kadar yatırım yapmak istediğinizi belirlemeniz gereklidir. Yatırım yaparken de mutlaka sizlerin gözden çıkarmış olduğunuz bir miktarın olmasına dikkat ediniz. Herkesin hayali kısa yoldan zengin olmaktır. Ancak dijital sana para işlemlerinde, zaman alan bir mesele olduğu gibi bir takip ve teknik analiz gerekiyor. Bitcoin piyasasında daha fazla kar elde etmek isterseniz güncel Bitcoin haberlerini takip edin.

Bitcoin’e yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bir husus bulunuyor. Bitcoin ve diğer sanal paralara işlem açarken kripto para borsasının veya cüzdanınızı açmış olduğunuza emin olun. Global dünyada kendisini ispatlamış birkaç şirketin olduğu gibi Türkiye’de koinim.com, Btctürk gibi sitelerden de Bitcoin hesabı açabilirsiniz.

Bitcoin İçin Dikkat Edilmesi Gereken Yatırım Tavsiyeleri

Bitcoin bir dijital sanal para olduğu gibi piyasada patlayacak olan balon olarak da tabir edilmektedir. Bu bakımdan dolayı yatırım yapmadan önce fiyatları çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Fiyat takibi yaparken sadece bir günlük değil, daha önceki aylar ve yılları da takip ederek, gelecek yön hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede satın alacağınız Bitcoin’i daha iyi inceleme fırsatına da sahip olmuş olacaksınız. Sizlere sunmuş olduğumuz teknik yöntemler sayesinde ne zaman satın alacağınızı, ne zaman satış yapacağınızı ve ne zaman kazanç elde edeceğinizi de bu yöntem sayesinde öğrenmiş oldunuz.

Bitcoin Hesabını Nasıl Güvende Tutarsınız?

İster HODL, isterseniz günlük ticarette veya kripto fonlarına yatırım yapabilirsiniz. Burada önemli olan yatırım yapmış olduğunuz coinlerinizi güvende tutmaktır. Kimseden yatırım tavsiyesi almadan, kendi araştırmanızı kendiniz yapın. Sizin için en iyi yol bu dolduğu gibi dolandırıcılığa karşı da dikkatli olun. Bitcoin piyasasında sizlerden paranızın bir kısmını gönder veya size ücretsiz para teklifinden bulunuyorlarsa sakın inanmayın. Çünkü bu bir dolandırıcı yöntemi olması ile hesabınızı çaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.