Per. Kas 21st, 2019

BTC Türk

Bitcoin ve geleneksel ekonomi normları ve yatırım araçlarına yakından bakış.

Neden Bitcoin Kullanmalısınız ?

2 min read
Neden Bitcoin Kullanmalısınız ?

Bitcoin temel olarak merkezileştirilmemiş ödeme methoduna alternatif olarak yaratıldı. Uluslararası banka transferlerinin aksine düşük masraflı ve daha hızlı bir çözümdür. Tacirler ve kullanıcılar için eklenmiş olan bir özelliği sayesinde geri alınamaz işlemler sunarak yüksek maliyetli harcama itirazlarının da önüne geçmektedir.

Ancak yurtiçi ödeme methodlarındaki gelişmeler ve uluslararası para transferinde gerçekleşen hızlı gelişmeler bitcoin’in avantajlarını azalttı.Özellikle artan ücretler ve ağ üzerinde yaşanan darboğazlar bitcoin’in zor günler geçirmesine sebep oldu.

Dahası, para aklama ve yasa dışı transferler için sıklaştırılan gözetim, kripto para birimlerinin gizlilik sebebi ile kısıtlanmasına sebebiyet verdi.

Hala dünyanın bir çok yerinde, bitcoin daha etkili ve daha ucuz para transfer imkanı sunan bir yatırım aracı. Özellikle uluslararası para gönderiminde göz önünde olması bitcoini değerli kılmakta. Bitcoin’in maliyet oranları ve hız avantajları geleneksel kanallar geliştikçe artmakta, bir çok ülke için likidite sorun olmaya devam etmektedir.

Ayrıca büyük ve küçük iş yerlerinin kripto para ile ödeme almaya başlaması ile bitcoin dünya çapında bilinirlik kazanmaya başladı. İnsanların bitcoin alarak kriptoparabirimine yatırım yapamaları değerini arttırmaktadır.

Bir çok bitcoin kullanıcısı varlıklarının güvenli bir biçimde kriptopara olarak herhangi bir devlet ya da kamu kuruluşuna bağlı kalmadan barındırabildiği için bu durumdan oldukça memnuniyet duymaktadır.

Son zamanlarda bitcoin bir yatırım aracı olarak rol edindi. Tacirlerin, büyük yatırımcıların ve küçük yatırımcıların bu potansiyel yatırım aracına odaklanmaları pastadaki dilimi büyüttü.

Bazı kaynaklara göre bitcoin para aklama aracı olarak kullanımı gün geçtikçe artıyor. Fakat biz zaten sizin bu amaçla bu yolda olmadığınızı biliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.